Myślodsiewnia, czyli pierwsza część Hog inspiruje

Kto czytał Harry'ego Pottera ten na pewno przynajmniej raz zamarzył, by posiadać magiczną Myślodsiewnię - miejsce, do którego można przelać nasze myśli i wrócić do nich wtedy, kiedy tylko zechcemy.

We współczesnym świecie ciężko odnaleźć się w natłoku informacji, które docierają do nas każdego dnia, dlatego stworzyliśmy własną Myślodsiewnię Hoga. Znajdziecie w niej inspirujące cytaty, polecajki i wyrwane fragmenty codzienności, które warto zachować na dłużej...


Polecana lektura:

„Dawid i Goliat” Malcolm Gladwell
„Wszystko da się ogarnąć"
 Marie Forleo
Dżentelmen w Moskwie" Amor Towles


Odkrycie w kategorii produkt:

Elektroniczny stetoskop FEEBRIS za 10 PLN rozpoznający zapalenie płuc – dla rodziców dzieci do 5 roku życia (Gazeta Praca/WO, wywiad z szefową Google Campus – Martą Krupińską)


Cytat:

„(...) Chcę mieć wokół siebie mało, bo wewnątrz mnie dzieje się zbyt dużo. Gdybym miał chaos na zewnątrz, mógłbym tego nie udźwignąć (...)”


(Artur Rojek w wywiadzie dla ELLE Polska)


Odkrycie w kategorii start-up:

Serwis Fanshakes – platforma do zamawiania 30-sekundowych wideo-niespodzianek od gwiazd (wywiad Forbes Women Polska )Pozytywne przesłanie:

„Jeśli przyglądałabym się swojemu życiu przez lupę, byłoby tych rzeczy mnóstwo. Ale kiedy spoglądam na nie z lotu ptaka, niczego nie chcę zmieniać (...)”


(Danuta Stenka, kwestionariusz Twojego stylu)


Refleksja do zmiany myślenia:

Często ludzie uważają, że nie są wystarczająco dobrzy (…) To największy problem. Szczególnie kobiety nigdy nie uważają, że są dość dobre, na całym świecie jest tak samo (...)”


(Jo Hannafard/Goldman Sachs w rozmowie z Forbes Women Polska)

Do poczytania w sieci:

Badaczka trendów Zuzanna Skalska (z którą mieliśmy zajęcia w ramach studiów podyplomowych Design Management) w wywiadzie o koronawirusie i o tym jak wpłynie on na naszą przyszłość.

https://noizz.pl/opinie/zuzanna-skalska-swiat-po-koronawirusie-bedzie-jak-polska-lat-90/rybmzvr


Netflix – ostatnio obejrzane i polecane:
Unorthodox | Niewiarygodne | Toy Boy | Outer Banks


MINI SŁOWNIK POJĘĆ GRAFICZNYCH:


Słówka do zapamiętania
litera A i B:


Adobe - oprogramowanie graficzne dla systemów macOS i Windows, w które skład wchodzą najważniejsze programy i narzędzia do projektowania. Nazwa Photoshop jest Wam pewnie znana – to najpopularniejszy na świecie program do projektowania


Apla – podbicie kolorystyczne, stosowane do m.in. do wybicia treści na projekcie


Brief – zakres wytycznych, które przedstawia Klient przed przystąpieniem do realizacji projektu.


Bank zdjęć – podstawowe narzędzie do pracy każdego twórcy. Znajdziesz tam zasoby do wykorzystania w projektach i marketingu. Najpewniej korzystać jest z tych na licencji CC0, o której dowiesz się przy literze C.
Aneta

Blog Hog Studio

Zakupy razem:

0.00

Sposób i koszt dostawy wybierzesz w następnym kroku

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów