NAUKA JEST SEXY! POZNAJ NAJLEPSZYCH NAUCZYCIELI W SIECI

Na początku musimy ustalić jedno – podstawę mojej miłości stanowi selekcja i to, że uwielbiam się uczyć, w zakresie tych tematów, które naprawdę mnie interesują. To jest, moim zdaniem kluczowy element dobrego związku. I warunek tego, że nasza relacja trwa nieprzerwanie od tylu lat.

Cofnijmy się na chwilę w czasie... Pisząc ten tekst zaczęłam się zastanawiać jak to się stało, że uczucie miłości do nauki musiałam sobie przypomnieć. Czemu musiałam wrócić, do czegoś, co wcześniej było dla mnie naturalne?

W podstawówce uwielbiałam język polski, historię i języki obce, ścigałam się sama ze sobą w osiąganiu lepszych wyników, chciałam przeczytać wszystkie książki świata, a nauczyciele byli dla mnie największymi autorytetami. A potem poszłam do prestiżowego liceum. I okazało się, że nie ma znaczenia co myślisz, czy umiesz analizować, interpretować czy podejmować dyskusję. Przeciwnie – z nauczycielem się nie dyskutuje, on ma zawsze rację, a Ty masz jedynie wkuć na blachę i zaliczyć materiał, by wyrobić normy programowe.

Przez nasz system edukacji trochę się, w tym nadmiarze nieinteresującej mnie wiedzy, zagubiłam i zajęło mi dłuższą chwilę zrozumienie, że nauka sprawia mi radość. I jest moją pasją. To była długa droga, ale dzisiaj wiem, że warto.

Gdzie zatem znaleźć fajne rzeczy, gdy nauka zrobiła się trendy i ze wszystkich stron atakują nas ogromne ilości treści? Ja już wiem czego szukam dla siebie, dlatego poniżej zamieszczam Wam ściągę z moich „dawców wiedzy”

Zarządzanie Czasem:

Jedyna i niepowtarzalna Pani Swojego Czasu. Podcasty, webinary, artykuły, cotygodniowa kawa naładowana energią – uwielbiam je za to, że są bardzo merytoryczne. Ola Budzyńska, twórczyni PSC jest ekspresyjna, jej osobowość może być dla niektórych za silna, ale ilość wiedzy i materiałów, które udostępnia są nie do przecenienia.

www.paniswojegoczasu.pl

Finanse:

Podobnie jak PSC - Michał Szafrański jest już marką i specjalistą w swoim temacie. Słucha i czyta się go świetnie, a do wyboru macie podcasty, artykuły na blogu, rankingi, książki. Jego strona jest pełna treści, a zarządzanie budżetem nigdy nie było tak przystępne i proste!

www.jakoszczedzacpieniadze.pl

Marketing/Blogowanie/Sprzedaż

Kilka osobowości, które warto śledzić i które inspirują mnie do działania:

Jacek Kłosiński

100% mięsa w mięsie, czyli nie ma tu nic z treści, które mają mało treści i są jedynie po to, by być. Tłumacząc na polski – mega konkret, pełno wskazówek, które od razu możesz wdrożyć i inteligentnych wniosków. Czytasz lead i chcesz więcej, czytasz całość i chcesz więcej – czujesz satysfakcję z przeczytanego tekstu i zarazem niedosyt, bo takich twórców powinno być więcej.

www.klosinski.net

Michał Sadowski

Urodzony by dzielić się praktyczną wiedzą i podbijać świat. Jego wystąpienia na YT lubię sobie regularnie odświeżać. Proste, ale w punkt. Konkretne, nieprzerysowane, bardzo praktyczne. Podobnie jak u Jacka Kłosińskiego – treść dla treści.

https://www.youtube.com/user/digeratipl/featured

Rahim Blak

Chyba najbardziej charyzmatyczna osoba w sieci. Polecam zwłaszcza wskazówki dotyczące social mediów – tego się dobrze słucha i dobrze wdraża. Kolejny świetny mówca – obejrzyjcie jego nafaszerowany video kanał na YT. #Tobędziedobrymateriał

https://www.youtube.com/channel/UC7jHoiixGmZKRf37P2J5zsQ/featured

Paweł Tkaczyk

Mistrz storytellingu – u niego wszystko jest dobrą historią, a jego książki czyta się równie szybko jak kryminały. Z jego strony, od której polecam zacząć tworzenie swojej opowieści, dowiesz się też dużo o marketingu i grywalizacji.

www.paweltkaczyk.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl