Poradnik początkującego hedonisty cz. II
Poradnik początkującego hedonisty cz.I

W Polsce najczęściej świętujemy Boże Narodzenie i Wielkanoc, ale tak naprawdę, podczas Świąt Wielkiej Nocy nie wszyscy czują już te same emocje, które towarzyszą nam w okresie bożonarodzeniowym. Niektórzy obchodzą urodziny, inni nie dostrzegają nawet tego jednego, jedynego dnia w roku. Niewiele jest świąt, które przeżywamy naprawdę głęboko. Kalendarzowe Dni Babci i Dziadka, Mamy, Dziecka czy Taty, mimo, że o nich pamiętamy, nie są przez nas celebrowane, nie nadajemy im szczególnego znaczenia.

A gdyby tak świętować częściej? Wybrać w kalendarzu te dni, które mogłyby się stać naszymi wydarzeniami, wymyślić własny sposób na ich obchodzenie i nadać im wyjątkowy charakter?

Ze wszystkich publikacji, poruszających temat szczęścia i odnalezienia wewnętrznej równowagi (które dotychczas czytałam) płynie jeden wniosek - wiecznie na coś czekamy. Na weekend, na Święta, na urlop, na prezent od losu, który odmieni nasze życie. Zupełnie zapominamy, że ono toczy się każdego dnia i że to my powinniśmy dawać sobie szansę na jego codzienne, dobre przeżywanie. Inaczej stracimy 5 dni w oczekiwaniu na te 2, podczas których będziemy chcieli nadrobić cały stracony czas. Zanim się obejrzymy miną tygodnie, miesiące, a nawet lata i odkryjemy, że w naszym życiu brakuje chwil zwykłej, beztroskiej radości.

 

Od czego zacząć zmiany? Najlepiej od kalendarza Świąt Nietypowych (jeden z nich możecie podejrzeć tutaj) i wybrania sobie Święta, a potem stworzenia dla niego wyjątkowego scenariusza. Możemy puścić wodze fantazji i wykreować dzień z naszych marzeń, który od teraz będzie nam towarzyszył tak często, jak tylko będziemy mieli na ochotę (bo kto powiedział, że świętować mamy tylko raz w roku)


Możemy też wziąć przykład z Audrey Hepburn, która w kultowym Śniadaniu u Tiffany'ego, razem ze swoim uroczym partnerem przez cały dzień robiła rzeczy, których nie robiła nigdy wcześniej, co znacząco wpłynęło na poprawę ich humoru.

Świetnym sposobem na docenianie wartościowych chwil w roku jest stworzenie sobie własnego kalendarza przyjemności, podzielonych zgodnie z porami roku. Latem cieszymy się smakiem truskawek i wieczorami na świeżym powietrzu, jesienią kupujemy dynie, z której robimy dekoracje i aromatyczny krem dyniowy. Zimą otulamy się kocem, zatapiamy w lekturze i obserwujemy spadające z nieba płatki śniegu. Nie zapominamy też o dziecięcej radości z lepienia bałwana, jeżdżenia na sankach czy tworzenia własnych dekoracji.

Sposoby na docenianie pór roku najlepiej zebrać i zapisać w kalendarzu, by każdą część roku rozpoczynać z planem, wypchanym po brzegi pomysłami na wyjątkowe chwile. Już teraz możesz nim wypełnić kartki kalendarza - poczuj się jak w szkole i zacznij nowy rok od września! Spraw sobie wymarzony planer, który będzie Ci towarzyszył przez kolejne miesiące i zapełnij go przyjemnościami początkującego hedonisty!

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl