20 pomysłów na Jesienne przyjemności
20 pomysłów na Jesienne przyjemności
Specjalnie na ten czas zebrałam listę przyjemności, tych już realizowanych przeze mnie i tych, którymi zamierzam się cieszyć w najbliższych miesiącach.
 
W tym roku październik jest słoneczny i pełen kolorów, a ja dbam o to by był też pełen doznań i miłych chwil, kontynuując zrealizowane we wrześniu przyjemności, tj.:
 
 • spacery w poszukiwaniu wyjątkowych jesiennych kadrów
 • regularne wizyty w bibliotece - książek nigdy za wiele, a nie ma lepszego okresu na ich czytanie niż teraz
 • jesienne zakupy na nowy sezon
 • samotny wypad do kawiarni z dobrą książką
 • sezonowe smaki: dynia na milion sposobów, makarony, ciasto ze śliwkami, leczo
 • rodzinne układanie puzzli
 • zbieranie kasztanów i wspólna zabawa przy tworzeniu z nich postaci
 • jesienne czytanie z dzieckiem: polecam na ten czas: Pola w lesie, Cztery pory roku Toli, Co się dzieje w lesie?, Słonecznikowa 5. Przyjaciele Tuptusia 
 • inspirujące spotkania i rozmowy z innymi kobietami
 • wspólne zabawy LEGO Duplo
 • warsztaty rozwojowe - ja brałam udział w zajęciach z kreatywnego pisania, ale polecam też te związane z pracą manualną, np. z lepienia gliny, wyplatania makramy. Świetnie wyciszają
 • tematyczne maratony filmowe, jak ten z Harrrym Potterem - idealna opowieść na późne wieczory przy światełkach czy świecach. Mroczny klimat filmów o młodym czarodzieju idealnie pasuje do wieczorowej pory i klimatycznego światła w stylu hygge
 • pierwsze świąteczne zakupy, tak by cieszyć się nadchodzącym czasem Świąt i już teraz przemycać magiczne momenty z nimi związane
 • serial komediowy, który poprawi humor nawet największemu anty fanowi jesieni - dla mnie idealny klimat mają niedawno odkryte Zbrodnie po sąsiedzku Zbrodnia, zagadka, humor w stylu Woody'ego Allena, bohaterowie, których nie można nie lubić, a w tle niepowtarzalny Nowy Jork.
 
 
Co jeszcze polecam na ten wyjątkowy czas w roku?
 
1. Zainwestuj w rozwój - na pewno jest jakiś nieodkryty podcast, kurs czy projekt, w którym możesz wziąć udział. Konferencja, na którą warto się wybrać, literatura branżowa, którą zawsze chciałaś nadrobić. Wiedza nigdy wcześniej nie była tak dostępna, a kiedy zainwestować w swój rozwój, jak nie teraz?
 
2. Wybierz się na farmę dyniową - jeżeli masz takie miejsce w najbliższej okolicy, to koniecznie zaplanuj weekendowy wypad do krainy radości, o pomarańczowym odcieniu. Alternatywą do farmy dyniowej może być wyprawa do lasu, podczas której uzbrojeni w mapy pobawicie się w odkrywców leśnych skarbów. Narysuj z dzieckiem mapę lasu i zaznacz na niej punkty do odwiedzenia (np. domek wiewiórek) oraz zadania do wykonania (np. zebranie 20 kasztanów i 20 żołędzi, poszukiwanie skrytki jeża pod stertą jesiennych liści itp.)
 
3. Wyrusz na grzyby - uzbrojeni w kosze i nożyki, o poranku możecie wyruszyć także na poszukiwanie borowików, prawdziwków i maślaków, czyli skorzystać z najpopularniejszej jesiennej aktywności. 
 
4. Spędź popołudnie w kinie - kiedy za oknem zimno i pochmurno i nie ma jak skorzystać z aktywności na dworze warto zanurzyć się w miękkim fotelu kinowym i obejrzeć jedną z premier. W tym czasie pojawia się najwięcej propozycji filmowych. 
 
5. Zorganizuj imprezę halloween'ową - koniecznie z przebraniami, czarno-pomarańczowym wystrojem i przerażająco smacznymi przekąskami. Kiedy mieszkaliśmy w Poznaniu organizowaliśmy tematyczne domówki regularnie. Do teraz wspominamy je jako wspaniale spędzony czas. 
 
6. Rozwiń się kulinarnie - ciepłe, rozgrzewające potrawy, aromatyczne zapachy i odkrywanie nowych smaków. Jesienią wszystko smakuje lepiej i bardziej wyraziście. Mamy więcej czasu na przygotowanie tych ulubionych i całkiem nowych dań. To dobry czas nie tylko na próbowanie, ale i tworzenie, dlatego możesz przy tej okazji kupić piękny notes, założyć swój Przepiśnik i zbierać w im te najfajniejsze przepisy.
 
 
(...) Robienie tych wszystkich kompletnie niemodnych rzeczy - spowolnienie, danie sobie większej ilości wolnego czasu, zapewnienie sobie odpowiednio długiego snu, odpoczywanie - teraz staje się działaniem radykalnym, ale niezbędnym (...)
 
fragment książki Zimowanie Katherine MAY
 
Przyjemnego zwalniania!
 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl