Ciepłe zimowanie, czyli listopad da się lubić
Ciepłe zimowanie, czyli listopad da się lubić
Dla mnie jesień symbolizuje nowy początek, zupełnie jakby mój organizm nauczony szkolnego rytmu przestawiał się wraz z początkiem września na rozpoczynanie kolejnego etapu/rozdziału. Wrzesień to dla mnie jak Nowy Rok i zawsze cieszę się na jego przyjście. Automatycznie przestawiam się na tryb "jesieniara" i na maxa wykorzystuję ten wyjątkowy dla mnie czas.
 
Jeżeli ciężko jest Ci się odnaleźć w tej nowej jesiennej rzeczywistości to spróbuj zwolnić i zaakceptować ten stan, wykorzystując to, co w tym okresie jest dla nas najlepsze - poświęć tę część roku na dbanie o siebie!
 
 
GOTOWANIE i JEDZENIE dla ciała i duszy
 
Jesienią i zimą więcej gotujemy, zmieniają się nam zachcianki i potrzeby naszego organizmu. To ten czas, w którym mamy ochotę jeść rozgrzewające, pyszne potrawy, rozpieszczać się jedzeniem, sprawiać nim radość sobie i innym.  Ja włączam ulubioną muzykę w tle, szukam nowych smaków, przeglądam pięknie wydane książki kucharskie i po prostu działam, bez pośpiechu, oddając się tej przyjemności. A  jeżeli samo gotowanie to dla Ciebie za mało, to połącz je z czymś głębszym i skorzystaj z pomysłu, który znalazłam w książce Ciepło - na zrobienie z niego aktu dobroci.
 
Upiecz coś dobrego i podziel się tym z najbliższym sąsiadem albo kimś bliskim, za kim tęsknisz. Poprawa humoru gwarantowana!
 
 
BYCIE OFFLINE
 
Po prostu odpuść - nie musisz śledzić wszystkiego (i wszystkich), być zawsze dostępna, aktywna i zaczynać dzień od bycia online. Zrób unfollow treściom i ludziom, z którymi nic Cię już nie łączy - jak radzi Nina Czarnecka w swojej publikacji Ciepło. Nie korzystaj z telefonu przed snem, a zamiast tego poświęć ten czas na wsłuchanie się w siebie i czytanie. Dla mnie to przyjemny rytuał i wieczorny standard, że 2 godziny przed snem wyłączam ekrany i spędzam czas z ukochaną w tym momencie książką.
 
 
KONTAKT Z NATURĄ
 
Jesień od kilku lat rozpieszcza nas wysokimi temperaturami. Możemy do woli korzystać z aktywności na świeżym powietrzu i wyruszać na poszukiwanie leśnych skarbów. Kontakt z naturą dodaje nam siły i warto, zamiast popołudniami zakopywać się od razu pod kocem wyruszyć na pełen pozytywnej energii spacer.
 
 
 
ŚWIATŁOCZUŁOŚĆ
 
Jesienią i zimą przełączam się na przygaszone światło maleńkich lampek i światełek. To dla mnie zapowiedź nadchodzących Świąt i element skandynawskiego hygge, który w chwilę potrafi poprawić mi nastrój. Po powrocie do domu, kiedy na dworze panuje już ciemność ten przyjemny urok ciepłego światła wprowadza radość do codzienności. Zapalam girlandy, światełka, świece, a w okresie przedświątecznym choinkowe lampki. Te proste sposoby sprawiają nam najwięcej przyjemności.
 
 
 
 
SEN
 
Masz ochotę zapaść w zimowy sen? To dobrze! Twój organizm potrzebuje teraz snu i regeneracji. Zjedz lekką kolację, odetnij się od ekranów, wycisz i trzymaj rytmu dobowego. Zadbaj także o swoją przestrzeń - o temperaturę w sypialni, brak światła i rozpraszaczy, jesienno-zimową piżamę i piękną pościel. Słodkich snów!
 
 
A przed snem koniecznie przeczytaj:
 
Ciepło Nina Czarnecka
Zimowanie Katherine May
 
 
 
(...) Rok będzie się toczył niezależnie od wszystkiego, ale zwracając na to uwagę, czując jego rytm, zauważając momenty przejścia, może nawet poświęcając czas na pomyślenie o tym, czego oczekujemy od następnej pory roku, możemy lepiej go pojąć. Katherine May, Zimowanie
 
 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl