Książkowy kalendarz adwentowy
Książkowy kalendarz adwentowy
Milion miliardów Świętych Mikołajów HIROKO MOTAI MARIKA MAIJALA - uwielbiam tę książkę, od momentu, kiedy przeczytałyśmy ją z Lilą po raz pierwszy. Jeżeli szukacie sposobu na to by powiedzieć dziecku, jak to naprawdę jest z tym Św. Mikołajem to w niej jest to zrobione po mistrzowsku i w prawdziwie magiczny sposób
 
Wigilia Małgorzaty Desjardins India - smutna, ale piękna opowieść o samotności i Świętach,
z absolutnie przepięknymi ilustracjami
 
Kici Kocia i Nunuś. Idą święta! Anita Głowińska - najnowsza część z serii książeczek dla najmłodszych, tym razem w wersji z otwieranymi okienkami. Dobra zabawa, przy czytaniu gwarantowana!
 
O zimie Gorel Kristina Naslund - moja ukochana pora roku, przedstawiona w swojej najpiękniejszej odsłonie, dla każdego kto jeszcze nie docenia tego wyjątkowego okresu w roku.
 
Cztery pory roku Toli (Zima) Anna Włodarkiewicz - bardzo lubimy przygody rezolutnej Toli
(w naszej bibliotece mamy też Tolę w przedszkolu) W tej książce podzielonej na pory roku znajdziemy trzy opowiadania w zimowym klimacie.
 
Patrz Madika, pada śnieg Astrid Lindgren - skandynawskie książki mają swój niepowtarzalny klimat, który cofa nas w czasie i przenosi do zupełnie innego świata. Tak jest i w tym przypadku.
 
Yeti Susso Eva - zastanawialiście się kiedyś jak to jest spotkać na swojej drodze Yeti? Przekonajcie się razem z Uno i Mati.
 
Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko Astrid Lindgren - Lotta z ulicy Awanturników umie prawie wszystko, nawet gdy wydaje się to całkiem niemożliwe. Piękne opowiadanie  o tym, że czasem zdarzają się przedświąteczne cuda
 
Gwiazdka, nie przeszkadzać! Barbara Supeł - w przedświąteczną noc maluchy grasują,
a dzielna myszka próbuje naprawić ich wszystkie szkody przed przybyciem Św. Mikołaja
 
Jak Winston uratował Święta Alex T. Smith - to druga, ukochana świąteczna pozycja w naszej bibliotece. Ilustracje są niezwykłe, opowieść wciągająca, a po każdym rozdziale czeka zadanie do wykonania. Cudo!
 
Święta na świecie Sofie Maria Brand - książka dla całej rodziny, która przybliża świąteczne zwyczaje, panujące w różnych krajach.
 
Jano i Wito. Zapach Świąt - książeczka dla trochę mniejszych dzieci które zachwycone kolorowymi rysunkami, prostotą, a przede wszystkim zapachem (książka pachnie choinką) będą chciały czytać ją w nieskończoność!
 
Święta dzieci z dachów Sanden Marten - nietypowa, pełna uroku opowieść o przypominaniu sobie czym jest życie i szczęście.
 
Elf do zadań specjalnych - Katarzyna Wierzbicka - w świecie elfów naprawdę dużo się dzieje, ale przede wszystkim jest to wyjątkowe miejsce pełne ciepła, radości i pracy
 
Najpiękniejsze Święta Elżbieta Jarmółkiewicz - książka z lustracjami w stylu vintage, którą
z przyjemnością przegląda się (i czyta) wieczorami, marząc o świętach pełnych śniegu.
 
Prezent dla Cebulki Frida Nilsson - ważny temat przedstawiony w świątecznej oprawie
i podzielony na rozdziały, do czytania w każdy grudniowy wieczór, aż do Bożego Narodzenia.
 
 
 
Pozostałe książki z kalendarza, które będziemy czytać w tym roku:
 
* Święta z dziadkiem Morpurgo Michael 
Basia i Boże Narodzenie Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
* Magiczny sklep z prezentami Maudie Powell-Tuck
* Świąteczna pobudka Marzena Kwietniewska-Talarczyk
* Śnieżna siostra Maja Lunde
* Święta Pana Misia Karma Wilson
 
Jeżeli nie macie w planach zakupu 24 nowych książeczek to możecie przeczytać np. Jak Winston uratował Święta albo Elf do zadań specjalnych, w których rozdziały są podzielone tak, by towarzyszyć Wam przez cały Adwent. Możecie też wybrać kilka książek i opowiadań i połączyć je w 24-dniowy, książkowy kalendarz adwentowy.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl