Myślodsiewnia na start 2022
Myślodsiewnia na start 2022
Początek nowego roku zaskoczył mnie pełnym przekrojem barw i towarzyszących temu emocji. W styczniu działo się tyle, że spokojnie można by obdzielić kilka kolejnych miesięcy - przeprowadzka do nowego domu i co za tym idzie wielkie sprzątanie, rozpakowywanie się z kartonów i ogarnianie nowej rzeczywistości. Nowy ład i związane z tym zamieszanie, papierologia i bieganina po placówkach, w celu uporządkowania przeprowadzki naszej i firmy, wypad do Poznania i spotkanie z koleżankami, których nie widziałam dwa lata i w końcu choroba, izolacja domowa na pełne dwa tygodnie. W czasie której przeczytałam całą stertę magazynów i kilka ksiażek. No i w końcu nadrobiłam zaległości filmowe.
 
 
 
BOOKS BOOKS BOOKS
 

W czytaniu:
 
*Jak przestać się martwić i zacząć żyć - Dale Carnegie
 
Drugi ze słynny poradników, po który sięgnęłam, a który sprzedał się w milionach egzemplarzy. Jestem sceptycznie nastawiona do tego typu publikacji, ale chciałam wyciągnąć własne wnioski, zanim ocenię serię. To książka - podręcznik, która zmusza do zadawania sobie pytań i zwrócenia uwagi na pewne oczywiste, a czasem nieoczywiste prawdy. I w pod tym względem jest świetna i godna polecenia. Może czasem odpowiedź jest na wyciągniecię ręki, a pobycie samemu ze swoimi myślami przynosi najlepsze rozwiązania?
 
 
*Mocne strony - Dominik Juszczyk i Malwina Angerman-Kowalska
 
Ten rok rozpoczął się od intensywnej pracy nad talentami Gallupa (poniżej opis o co w tym wszystkim chodzi). Najpierw analiza wyników, a potem praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy, w czym pomógł mi e-book (dostępny także jako książka) wydany przez Gang Oli Budzyńskiej. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie w pełni wykorzystam potencjał pracy nad swoimi mocnymi stronami.
 
 
 
Przeczytane:
 
*Saga Siedem sióstr - Tom I, II, III
 
Pierwsza część była dla mnie zbyt cukierkowa, druga mnie wciągnęła, a trzecią pochłonęłam. Magiczna opowieść o siedmiu siostrach, ich niezwykłych przodkach i poszukiwaniu własnej tożsamości. Przede mną jeszcze cztery niezwykłe tomy i przyjemna perspektywa kolejnej podróży.
 
 
 
*Oszustka - Janelle Brown
 
Instagram, oszustwa, wielkie pieniądze i życie na pokaz, czyli osadzony w realiach współczesnego świata thriller, polecany przez samego Harlana Cobena. Czyta się lekko, ale na mojej półce z kryminałami i thrillerami znajdują się o wiele lepsze pozycje, w tym samego mistrza Cobena
 
 
 
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi - Dale Carnegie
 
Uniwersalne zasady komunikacji, których powinniśmy uczyć się już na wczesnym etapie edukacji. Warto je poznać albo utrwalić i stosować w codziennych relacjach z innymi.
 
 
 
 
 
Do przeczytania:
 
 
Jedna o rewolucji w edukacji i o tym jak sprawić by nasze dzieci nie zatraciły w sobie kreatywności i radości z życia, którą szkoła często w nas zabija, a druga o rewolucji Amazona i o tym jak to zrobili. Już nie mogę się doczekać czytania.
 
 
 
MOVIE WORLD
 
 
Obejrzane:
 
*Emily w Paryżu - sezon II (Netflix)

Podoba mi się koncept, zachwyca mnie Paryż, bardzo lubię Lily Collins, która przypomina mi Audrey Hepburn, ale ten serial nie przynosi mi takiej radości, jaką z założenia powinien. Nie podoba mi się przyćmiewanie naturalnej urody aktorki przekombinowanymi stylizacjami i oczywistość głównego wątku, a Gabriel, mimo całej sympatii do jego postaci i kucharskich zdolności, mógłby się w końcu zdecydować.
 
*And just like that - kontynuacja SATC (HBO)
 
Od momentu premiery miliony ludzi oglądających serial na całym świecie podzieliło się na dwa obozy - tych, którym podobają się współczesne losy Carrie, Charlotte i Mirandy i tych, dla których są ogromnym rozczarowaniem. Ja plasuję się gdzieś pośrodku. Lubię bohaterki, bo towarzyszyły mi przez lata, a dialogi z serialu, który dla mnie jest kultowy, znam na pamięć. Ich losy są mi bliskie i miło jest powrócić na ulice Nowego Jorku w ich towarzystwie. A że jest inne tempo, że nie ma tej dynamiki, tego dowcipu co kiedyś, mimo usilnych starań i paru zabawnych scen, to jest to dla mnie naturalne. Nie możemy wymagać, tego, że świat stanie w miejscu, a ludzie nie zmienią się przez 20 lat, że wrócimy do tego, co było. I takie podejście ułatwia spojrzenie na serial przychylnym okiem. Czy jest równie dobry co 6 sezonów SATC? Nie, jest gorszy, ale też zupełnie inny. I mając tę świadomość możemy skupić się na przyjemności z oglądania w dobrze znanym nam, kobiecym towarzystwie.
 
 
 
*Małe rzeczy (kryminał, HBO)
 
Zapowiada się mrocznie, ciekawie, inaczej, ale ostatecznie ten flm warty jest obejrzenia jedynie dla roli Jareda Leto, który jest przerażająco autentyczny od pierwszej sceny, w której się pojawia. Szkoda, że po seansie nie zostaje więcej, bo potencjał i obsada zapowiadały prawdziwy amerykański thriller w dobrym stylu.
 
 
*Słodkie magnolie - sezon II (Netflix)
 
Ten serial oglądam "w tle", pracując. Sprawdza się idealnie. Zdziwiłam się kiedy odkryłam, że Netflix dodał kategorię "do oglądania w tle" na swojej platformie. Widać jest więcej osób, które lubią od czasu do czasu zawiesić oko na jakimś kolorowym obrazie, bez głębszego wchodzenia w treść. Jest więc kolorowo i pięknie, mamy idealne miasteczko i trzy przyjaciółki, z relacją, która nie zdaża się często.
 
 
*Jeden gniewny człowiek (akcja, online)
 
W końcu dobre kino akcji, które nie udaje, że jest czymś więcej. Trzyma w napięciu, trzyma poziom, dostarcza fajnej rozrywki. No i zawsze miło popatrzeć jak nieustraszony Jason Statham pokonuje wszystkich przeciwników.
 
 
Super odkrycie:
program Najciekawsze obiekty wakacyjne świata (Netflix)
 
Od razu wiedziałam, że wciągniemy się w ten program. Najfajniejsze domy do wynajęcia w opcji: unikalna, tania i luksusowa. Dobra zabawa i niezapomniane widoki gwarantowane. Świetna inspiracja do planowania nowego sezonu podróżniczego.
 
 
 
Quilty Pleasure:
Selling Sunset
 
Cała otoczka telewizyjnego show, która towarzyszy temu programowi jest bardzo denerwująca, ale niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć najdroższe i najbardziej zjawiskowe domy świata zdecydowanie to rekompensuje. Te wnętrza są niezwykłe i zwalają z nóg. Dlatego po raz kolejny zasiądę przed ekranem, z popcornem w ręku i przeniosę się do amerykańskiego snu. 
 
 
Do obejrzenia w lutym i nie tylko:

Kim jest Anna? - nowy serial (Netflix)
Domy na miarę marzeń - sezon III (Netflix)
Tick, tickBOOM - film (Netflix)
 
 
 
INSPIRATION
 
 
Nowa zajawka:
 
praca nad talentami Gallupa :
 
* książka Mocne strony, wydawnictwa Pełnego Czasu
* kurs Dominika Juszczyka
* ścieżka talentów w Klubie PSC
 
 
Test Gallupa - potoczna nazwa narzędzia badawczego CliftonStrengths, stworzonego przez Donalda Cliftona w Instytucie Gallupa. Narzędzie umożliwia ocenę 34 cech zwanych talentami, z których 5 jest dominujących.
 
Test można wykonać tutaj (wybiera się wersję językową, na każde pytanie jest 20 sekund i nie można wrócić do poprzedniego pytania) Po zrobieniu testu dostaje się dostęp do materiałów opisujących wyniki i nasze dominujące talenty.
 
Artykuły:
 
 
 
Cytat:
 
"(...) Nie zauważyłem, bo byłem skupiony na prowadzeniu samochodu, patrzyłem przed siebie. Tak często jest, że mamy dobre życie i pięknych ludzi wokół siebie, ale biegniemy naprzód i tego nie widzimy. (...)"
 
Mieczysław Jaskulski (wywiad, magazyn Zwierciadło)
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl