3 książkowe klucze do szczęścia - poradniki, które sprawią, że docenisz swoją codzienność! Poradnik początkującego hedonisty.
3 książkowe klucze do szczęścia - poradniki, które sprawią, że docenisz swoją codzienność! Poradnik początkującego hedonisty.
Nie mam tu na myśli flow, na którym płyniemy przez cały dzień i to od wczesnych godzin porannych. Chodzi o te drobne, ulotne momenty, to wyjątkowe uczucie, że tego dnia przeżyliśmy chwilę szczęścia. 
 
Mój poradnik początkującego hedonisty, który piszę i wprowadzam w życie to właśnie takie małe kroki, chwile zatrzymania w codziennym biegu, by uświadomić sobie jak wartościowe i piękne jest życie. Zarówno pisanie i czytanie przynoszą mi szczęście, dlatego bardzo lubię odkrywać wartościowe książki o poszukiwaniu magii w naszej codzienności. 
 
 
3 książki, które opisuję poniżej mają właśnie tę wspaniałą moc - wnoszą radość i uczą spojrzenia na nasze życie z otwartym sercem.
 
MEIK WIKING jest autorem książek o skandynawskim sposobie na szczęście i mimo, że lubię pozostałe wydane przez niego pozycje (Hygge i Lykke) to moją ulubioną jest zdecydowanie Sztuka tworzenia wspomnień, w której autor uczy jak pobudzać nasze zmysły i być świadomym, tak by uczucia i emocje, które przeżywamy w danym momencie zostały z nami jak najdłużej. 
 
Jednym z pomysłów, który bardzo mi się spodobał jest stworzenie ścieżki dźwiękowej dla ważnego momentu w naszym życiu. Ulubione utwory budują naszą własną mapę wspomnień.
 
Wyobraź sobie, że kilka lat po najlepszych wakacjach w życiu odpalasz playlistę z utworami, których słuchałeś/aś dokładnie w tym momencie. W Twojej pamięci otworzy się kanał łączący Cię z wyjazdem,
a przed oczami będziesz mieć najpiękniejsze obrazy i wspomnienia z tego okresu. Brzmi super, prawda? Dodaj do tego zapach, którego używałeś/aś podczas tych wakacji albo potrawę, którą próbowałeś/aś w tym czasie po raz pierwszy w życiu, a Twoje zmysły oszaleją z radości! Na tym właśnie polega sztuka tworzenia wspomnień.
 
 
Fenomen Poranka Hala Elroda odkryłam zupełnie przypadkiem i od samego początku nie mogłam się oderwać. Autor przedstawia w niej swój sposób na dobry start. Na poranek, który naładuje Cię energią, nastroi pozytywnie i zbuduje odpowiednie nastawienie na cały dzień. Jego metoda naprawdę działa, a ja bardzo lubię, szczególnie wiosną, do niej wracać.
 
 
Creative Flow. Rok uważnego życia Jocelyn de Kwant nie jest typową książką czy poradnikiem. To bardziej dziennik uważnego życia, w którym autorka zawarła 365 sposobów na to by każdego dnia cieszyć się chwilą. Jej pomysły są niebanalne, kreatywne i zaskakujące. A do tego bardzo inspirujące! To książka do odkrywania i stosowania, która odmienia naszą codzienność, a także świetny pomysł na prezent dla kogoś bliskiego.
 
Poniżej kilka zadań z tej książki:
 
* Opisz słowami lub obrazkami swoje poranne czynności w ciągu tygodnia. Zastanów się jak możesz przełamać rutynę
 
* Obejrzyj odcinek opery mydlanej z wyłączonym dźwiękiem. Zaproś do tego przyjaciela. Zabawcie się, wymyślając nowe dialogi i podkładając dziwne głosy pod kwestie aktorów
 
* Wyobraź sobie, że dźwięki, które słyszysz wywoływane są przez kolory, a nie wibracje. Narysuj kolory, które docierają w tej chwili do twoich uszu
 
* Wybierz się do second handu w poszukiwaniu skarbów. Wybierz coś, co do Ciebie przemawia i wymyśl historię jego poprzedniego właściciela
 
 
Ta pozycja pokazuje, że kilka minut dziennie potrafi wyrwać nas z rutyny i podarować uważność na to, co nas otacza. Na tym właśnie polega szczęście - na łapaniu ulotnych momentów, tych paru chwil radości. Warto je zauważyć i docenić, tak by nie przegapić tego, co najważniejsze.
 
 
 
 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl