Myślodsiewnia na Majówkę
Myślodsiewnia na Majówkę
Ostatnio obejrzane:
 
Rozterki Fleishmana (serial, Disney+) - kolejna fajna propozycja, którą znajdziecie na Disney+. Życie współczesnych 40-latków w NYC - ich rozterki, rozstania i ponowne poszukiwanie celu w życiu. Plus gwiazdorska obsada. Jeżeli lubicie produkcje, które bazują na rozmowach, a w tle przewija się Nowy Jork to ta na pewno Wam się spodoba.

Outer Banks 3 (serial, Netflix) - lubię klimat tego serialu - niesamowite miejsce, w którym jest kręcony, jego bohaterów, którzy ciągle popadają w tarapaty i świetną muzykę.

Nomadland (film, Disney+) - sposób na życie czy przetrwanie, czyli historia prawdziwych, amerykańskich nomadów, ich droga i zderzenie z nową rzeczywistością. W roli głównej nagrodzona Oscarem Frances McDormand
 
Prawo krwi (film, Netflix) - dobry thriller z mocną historią i hollywodzką gwardią w obsadzie (Costner & Lane) Umiejętnie budowane napięcie, piękne kadry i podróż w czasie przez USA.
 
Nocny agent (serial, Netflix) - porządnie zrobiony, pełen dynamiki serial z mocno politycznym tłem, ciągłymi zwrotami akcji  i trzymaniem widza w niepewności.
 
Shazam (film, HBO Max) - dopiero teraz, przy okazji premiery II części odkryłam tę produkcję. Zabawna komiksowo-bajkowa opowieść od Marvela o chłopaku, który wymawiając magiczne Shazam zamienia się super bohatera.

Zabójcze wesele (film, Netflix) - Aniston i Sandler w zabawnej kontynuacji przygód małżeństwa nietypowych detektywów, którzy po raz kolejny trafiają w sam środek kryminalnej intrygi.
 
Dusciel z Bostonu (film, Disney+) - historia seryjnego mordercy odkryta przez dwie wnikliwe dziennikarki w latach 60. Zdjęcia i klimat oddający tamten czas i napięcie towarzyszące mieszkańcom Bostonu.
 
 
W oglądaniu/Do obejrzenia:
 
Małe wielkie historie (serial, Disney+)
Pacjentka (serial, Netflix)
Dyplomatka (serial, Netflix)
Facet z Florydy (serial, Netflix)
Awantura (serial, Netflix)
 
 
Ostatnio przeczytane:
 
Zero Marc Elsberg - najpierw dostawy prądu, które paraliżują Europę, potem media społecznościowe, które przejmują kontrolę nad naszym życiem. Elsberg to autor, który trafnie i wciągająco opisuje zagrożenia współczeności, tworząc z nich fabularną opowieść. Wciągające!
 
Rework Jason Fried, David Heinemeier Hansson - proste, przejrzyste rady, jak usprawnić pracę fimy i jakich błędów unikać, podane na przykładzie amerykańskiej firmy, która odniosła ogromny suckes. Dobra na start i poukładanie sobie wiedzy, mimo, że dla mnie treści w niej zawarte były zbyt oczywiste.
 
Drobne przyjemności Hannah Jane Parkinson - napisana z humorem i idealnie oddająca nastrój wyjątkowych chwil książka, która otula jak jesienny koc. Zbiór krótkich felietonów do powolnego smakowania - o drobnych, pozornie zwykłych czynnościach naszego życia.
 
Dziewczyno, przestań przepraszać Rachel Hollis - mimo, że książek skierowanych do kobiet jest na rynku wydawniczym wiele to ta publikacja spełnia swoją rolę - pozwala zatrzymać się i skupić na sobie. I bardzo wprost uświadamia, że warto o siebie zadbać.
 
Cytat:
 
Jeżeli w ciągu całego dnia nie jesteś w stanie znaleźć nawet godziny dla siebie, to nie masz życia
Rachel Hollis
 
 
W czytaniu/do przeczytania:
 
To jest marketing Seth Godin
Jak zmieniać Katy Milkman
Stwórz teraz wspaniałą firmę Brian Tracy
Znajdź swoje dlaczego Simon Sinek
Ofiara losu Aleksandra Marinina
Tysiąc dni w wenecji Marlena de Blasi
 
 
 
 
 
Ciekawostka:
 
* 2 minuty ciszy to lepsze remedium na stres niż jakakolwiek muzyka
* Kilka 15-minutowych spotkań z ciszą w ciągu dnia sprawia, że po 6 tygodniach poprawia się jakość snu i samopoczucie
 
 
Kwietniowe  przyjemności:
 
* załóż swój własny ogródek
* obejrzyj filmy nagrodzone Oscarem
* wybierz się na wiosenny spacer
* zmień dekoracje w domu na wiosenne
* kup sobie bukiet kwiatów
* wstawaj godzinę wcześniej
* zaplanuj spotkania offline z przyjaciółmi
* wybierz się na wiosenny SWAP
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl