Przeczytane:
Blackout Marc Elsberg - współczesna Europa, pozbawiona prądu, czyli prawie 800 stron wciągającej historii, która zamiast przedstawiać hollywodzką fikcję coraz bardziej przypomina obraz naszej rzeczywistości. Blackout to zdecydowanie powieść obecnych czasów!
Zapisane w wodzie Paula Hawkins - powroty do przeszłości nigdy nie są łatwe, zwłaszcza kiedy łączą się z rodzinną tragedią. Powieść "Dziewczyna z pociągu", która przyniosła autorce międzynarodowy sukces i sławę oparta byla na rewelacyjnej historii, ale język jakim była napisana był, dla mnie drażniący i niedopracowany. Ten thriller czytało mi się o wiele przyjemniej, mimo, że sam pomysł na fabułę nie był aż tak zaskakujący.
Natalii 5 Olga Rudnicka - czasami zastanawiam się jak pisarze wpadają na pomysły swoich książek. Czy historia przychodzi do nich we śnie, pojawia się w ich głowie w formie obrazu, a może inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami? W tej niebanalnej i nieco szalonej historii mamy nie jedną, a aż pięć głównych bohaterek, które nie tylko tak samo się nazywają, ale też są ze sobą na zawsze połączone...I chociaż książkę czyta się lekko i całkiem przyjemnie, to dla mnie zyskałaby wiele, gdyby była nieco krótsza. Wolałabym szybszą akcję, więcej zaskakujących elementów i mniej wydłużonych fragmentów.
Biblioteka o północy Matt Haig - kto z nas nie zastanawia się, jak potoczyłoby się nasze życie, gdybyśmy podjeli inne decyzje. Czy bylibyśmy szczęśliwsi, czy życie byłoby łatwiejsze i pozbawione trosk? Nora Seed staje przed taką szansą - może wybrać nowe życie i dokonać zupełnie innych wyborów niż dotychczas. Współczesna bajka z wartościowym przesłaniem.
Zjazd absolwentów oraz Ta chwila Guillaume Musso - książki Musso, mimo, że od jakiegoś czasu czekały w mojej bibliotece odkryłam dość późno. Jego charakterystyczny styl spodobał mi się tak bardzo, że obie te pozycje przeczytałam w jednym miesiącu.
Powieści mnie nie leczyły, ale na chwilę zdejmowały ze mnie ciężar bycia sobą
Zjazd absolwentów, który jest bardziej kryminalny niż inne jego powieści, to zdecydowanie mój książkowy typ. Zagadka, ktróra ma za chwilę wyjść na jaw, głęboko ukryte tajemnice i sekretne życie osób, które znamy. Świetnie się to czyta!
Żniwa zła Robert Galbraith - lubię tego bohatera, lubię jego podupadającą i wiecznie borykającą się z problemami agencję detektywistyczną, lubię postać Robin, mimo, że nie rozumiem jej decyzji, lubię powieści pióra J.K. Rowling. I lubię całą trylogię Roberta Galbraitha.
W czytaniu:
Lekkie, życiowe, do poukładania sobie codzienności:
Wszystko zaczyna się w głowie Karolina Cwalina
SLOW life Joanna Glogaza
oraz
Normalni ludzie Sally Rooney
Obejrzane:
* serial Odwilż (HBO Max) - ciemne, mroczne kadry, zbrodnia i bohaterka uwikłana we własne demony - polski serial w świetnym, skandynawskim klimacie
* serial Zachowaj spokój (Netflix) - ekranizacja Cobena, do którego mam totalną słabość. Polska produkcja, dobrze zrobiona, ogląda się z zaciekawieniem, ale mi czegoś zabrakło.
* serial Stranger things (Netflix) - dla mnie pozycja kultowa i obowiązkowa. Nie pomijam nawet intro, które genialnie wprowadza w klimat. Ten sezon jest naprawdę mocny i ma w sobie coś z dobrego horroru w stylu vintage.
* serial/reality show Selling sunset V (Netflix) - słońce, LA i luksusowe rezydencje warte miliony dolarów - pierwsze sezony świetnie się oglądało, teraz natężenie dramatów w stylu reality show jest męczące i zwyczajnie nudne. Dobrze, że od czasu do czasu przeplatają je niezwykłymi widokami.
Do obejrzenia:
* Pajęcza głowa (film, Netflix)
* Jennifer Lopez Halftime (dokument, Netflix)
* Irma Vep (serial, HBO Max)
* Życie na fali (serial, HBO Max) - sama nie wierzę w to, że jeszcze tego nie oglądałam